Logowanie
Panel klienta
 •                                         ZEST
  profesjonalnie i komplesowo dla Twojej nieruchomości
 • Dział Techniczny: 787 613 597, Eksploatacja: 696 474 092, Telefon alarmowy: 696-474-129
 • Informacje o trwających konkursach na roboty dla Wspólnot w zakładce Aktualności
W blokowisku można mieszkać bez obaw
Powrót do: Strona główna

Budynki z wielkiej płyty 
są bezpieczne i posłużą użytkownikom jeszcze 
przez wiele lat – deklarował Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, 
podczas spotkania z dziennikarzami.  

W gmachu resortu inwestycji zaprezentowane zostały wyniki badań Instytutu Techniki Budowlanej, które przeprowadzano przez ostatnie dwa lata. W tym czasie przebadano ok. 300 budynków wzniesionych z różnego rodzaju wielkiej płyty (centralnej i regionalnej) w województwach, w których ta technologia występuje najczęściej: mazowieckim, łódzkim, śląskim oraz dolnośląskim.

Szacuje się, że dziś w budynkach prefabrykowanych starego typu żyje ok. 12 mln Polaków.

- Budownictwo z wielkiej płyty ma przed sobą dobrą przyszłość. Nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o konstrukcję i bezpieczeństwo tych budynków. Jestem przekonany, że przy dobrym wykorzystaniu przedstawionego raportu ci, którzy dzisiaj zarządzają budynkami z wielkiej płyty, będą mogli zawartą w nim wiedzę wykorzystać do tego, aby można w nich było mieszkać przez kolejne lata, przez pokolenia – mówi wiceminister Soboń. – O wielką płytę trzeba jednak dbać – dodał.

Resort zdecydował więc, że państwo będzie dopłacać do wzmacniania łączeń w budynkach wzniesionych w technologii wielkiej płyty trójwarstwowej, które będą jednocześnie termomodernizowane. Tego rodzaju obiektów jest w Polsce najwięcej, bo aż 50 tys. (na ogółem 60 tys. budynków). W tym celu znowelizowana zostanie ustawa o termomodernizacji i remontach, a w niej ustalona specjalna premia zakładająca 50-proc. zwrot kosztów prac związanych z montażem specjalnych kotw.

- Błędny jest pogląd, jakoby budynki z wielkiej płyty miały 50-letni okres trwałości. Ich żywotność jest wielokrotnie dłuższa – akcentował Robert Geryło, Dyrektor w Instytucie Technologii Budowlanej.

 

                                                                                              Źródło: Rzeczpospolita Nr 27 (11270)

Zest
Firma godna zaufania

„Łatwiej odbudować zburzone miasto niż odbudować zaufanie” (cyt. Karol Bunsch) Dlatego, w naszej pracy, tak istotnym jest budowanie właściwych relacji z mieszkańcami obsługiwanych nieruchomości. Mamy świadomość, że nieruchomości to nie tylko budynki i grunty to także a może przede wszystkim ludzie, i że to na ich zadowolenie i zaufanie codziennie pracujemy. Uważamy, że kluczem do osiągnięcia tego celu jest najwyższa jakość świadczonych usług oraz dążenie do wypracowania własnego, charakterystycznego stylu zarządzania, którego rezultatem ma być pełne zaspokojenie ich potrzeb i oczekiwań w zakresie funkcjonowania Wspólnoty.

W naszych działaniach koncentrujemy się na:

 • zapewnieniu bezpieczeństwa zaówno ludzi jak i powierzonych nam nieruchomości;
 • przygotowaniu indywidualnych planów finansowych dla Wspólnot w oparciu o gruntowną analizę przychodów i ponoszonych kosztów;
 • pozyskiwaniu alternatywnych zewnętrznych źródeł finansowania zarówno w aspekcie całokształtu potrzeb jak i konkretnych celów;
 • dynamicznym podejmowaniu całego spektrum działań, których rezultatem na być utrzymanie lub podnoszenie wartości nieruchomości;
 • poszukiwaniu alternatywnych i niestandardowych rozwiązań;
 • orientacji na Klienta oraz budowaniu wzajemnych pozytywnych relacji;

Codzienna praca na rzecz mieszkańców i ich nieruchomości w połączeniu z profesjonalizmem i zaangażowaniem ludzi ją wykonujących dała Spółce ZEST bezcenny kapitał jakim jest zaufanie naszych Klientów.

D l a c z e g o   m y ?
Sprawdź
wersja na komputer